Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Parádní tečka za podzimem FK Rumburk – FC Přestanov 7:0 (6:0)

V sobotu 14. listopadu přivítali fotbalisté FK Rumburk v posledním podzimním mistrovském utkání I.A třídy tým FC Přestanov.
Domácí hráči chtěli v tomto utkání potvrdit, že úspěch z minulého kola ve Velkém Březně nebyl náhodný a současně se chtěli důstojně rozloučit se svými nejvěrnějšími příznivci. Obojí se jim bezesporu podařilo na jedničku s hvězdičkou.
Utkání samotné se pro celek Rumburku zpočátku nevyvíjelo příznivě. Už po několika minutách byl nevybíravě faulován Bandas a musel být vystřídán. Pak však přišla ničivá smršť v podání rumburských hráčů, kteří během necelých dvaceti minut zatížili konto hostů neuvěřitelnými pěti góly, takže již ve 27. minutě bylo prakticky po zápase. Za stavu 5:0 bylo zřejmé, že se hosté přes veškerou snahu z nečekaného úderu už nevzpamatují, navíc když hráli oslabeni o jednoho vyloučeného hráče po unfair zákroku. A když do konce 1. poločasu inkasovali pošesté, málokdo z přítomných na stadionu pochyboval o hladkém a vysokém vítězství rumburských barev.
Začátek 2. poločasu a vlastně i celý jeho průběh pak byl logicky v režii domácích hráčů, kteří se po té, co zvýšili na 7:0, spokojili s hrou na jistotu. Přesnou kombinací drželi míč po většinu času na svých kopačkách a soupeři toho mnoho nedovolili.
Zrodilo se tak jedno z historicky nejvyšších vítězství, jakého kdy rumburští muži v mistrovském utkání dosáhli. A zatímco domácí zaslouženě slavili, pro hosty z Přestanova bylo toto utkání fiaskem, se kterým nepočítali.

Sestava vítězného celku: Dvořák – Winzig, L. Pokorný, Posnar, Kasal, – Vyskočil, Mlejnek, Přibyl (53. min. Bedrich), Bandas, (5. min. A. Michel), L. Pilko – Chlada (66. min. Fučík). Góly: Chlada 3, Přibyl 2, Pokorný, Michel.

Tisk Tisk | E-mail E-mail