Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk velkolepě přivítal adventní čas

Více jak pět tisíc diváků se zúčastnilo slavnostního rozsvěcení vánočního stromu na Lužickém náměstí v Rumburku a velkolepě přivítalo nadcházející advent.

Bylo to vůbec poprvé v novodobé historii Rumburku, kdy bylo rozsvěcení vánočního stromu v Rumburku spojeno s oslavami. A jak se zdá, nápad to byl velice dobrý. Zájem předčil očekávání, náměstí bylo již od dopoledne plné lidí a dětí. Vypily se stovky litrů svařeného vína, snědly stovky grilovaných klobás a kýt, nebývalý zájem byl i o staročeský trdelník a cukrovou vatu. Na pódiu se střídala taneční a pěvecká vystoupení rumburských dětí. Zlatým hřebem večera bylo vystoupení zpěváka Jaroslava Uhlíře. Ten svými písničkami, které znají děti i jejich rodiče a prarodiče, rozezpíval celé náměstí. Zpěvák David Deyl sice utekl trošku dřív, protože pospíchal na předávání cen Zlatého slavíka, v němž byl nominován na Objev roku, ale brzy mu bylo jeho fanynkami odpuštěno.
Nadcházejícím adventem žilo celé město. Již dopoledne se pro děti hrála v Domě kultury Střelnice Rumburk pohádka Sólo pro čerta, Městská knihovna v Rumburku pořádala Den dětské knihy a Adventní trhy výrobků místních řemeslníků a výtvarníků. Rumburské muzeum zvalo na výstavu betlémů, v kostele sv. Vavřince byla prohlídka klášterního betléma doprovázena odborným komentářem. V ambitech rumburské Lorety se konala vernisáž výstavy fotografií, reprodukcí a barokních plánů J. L. von Hildebrandta a J. G. Aichbauera.
Organizátoři letošních adventních slavností netušili, jak velký zájem o podobnou akci bude, a nakonec byli sami překvapeni. „Byli jsme velmi mile potěšeni tím, kolik lidí se přišlo podívat, a také tím, jak jiná nálada dnes panovala oproti letním slavnostem. Všichni milí, svátečně naladění, usměvaví. Nikam nespěchali, zpívali si a užívali. Byl to krásný pocit a nám nezbývá, než si přát, aby taková krásná atmosféra provázela každou akci, kterou pořádáme,“ zdůraznila za všechny pořadatele Ing. Dagmar Mertlová.
Akce byla pořádána za finanční podpory ROP SZ v rámci projektu „Podpora rozvoje cestovního ruchu v Rumburku“.

Tisk Tisk | E-mail E-mail