Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční rozjímání se Štěpánem Rakem

Jedna z největších legend kytary John W. Duarte napsal o Štěpánu Rakovi. „L. van Beethoven snil o kytaře jako o malém orchestru a tím, kdo jeho sen nejen naplnil, ale i překonal, je Štěpán Rak.“
Ve vánočním programu Štěpána Raka zazní hudba starých českých mistrů, jako např. barokní suita I. Jelínka pro varhany ve virtuózní úpravě pro sólovou kytaru, brilantní úpravy koled a vánočních písní z různých zemí, jakož i hudebně zpracované inspirace nejrůznějších čajů světa, jež provoní vánoční atmosféru neopakovatelným aroma.

Chvála vůní, chvála čaje
Jen málokterý kytarista je zároveň skladatelem a interpretem svých vlastních skladeb. Štěpán Rak v sobě tyto profese nejen spojuje, ale v obou se mu podařilo dosáhnout světového ohlasu. Tak například vznikla celovečerní skladba Dvacet tisíc mil pod mořem na motivy slavného díla J. Verna, Královská suita, nebo celovečerní cyklus skladeb Chvála čaje, chvála vůní, které jsou věnovány čajům celého světa a rozličným vůním.
Jednotlivé skladby tohoto programu jsou koncipovány jako kontrastní, virtuózně pojaté kytarové kreace, zahrnující nejrozmanitější zvukové a výrazové možnosti kytary jako nástroje. Na jedné straně nechává autor vyniknout krásným kantilénám v podobě oblíbené jasmínové vůně, heřmánku nebo exotického yogi čaje, na druhé straně pak proniká do tolik vzdálených krajů a přibližuje atmosféru zemí půlměsíce.

Jako hosté Štěpána Raka vystoupí Aneta Pavlová a Irena Kubicová s recitací vlastních básní o rostlinách a jejich vůních. V programu zazní: Vůně podzimu, Cypřiš, Levandule, Vůně lesa, Kadidlo, Růže, Vůně letní louky, Heřmánková vůně, Jasmínový čaj, Darjeeling, Yogi čaj, Babiččina zahrádka, Turecký čaj Rize, Vánoční čaj. Vstupné 100 Kč.
Srdečně zve Občanské
sdružení Nobilis Tilia

Tisk Tisk | E-mail E-mail