Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiří Stejskal zvítězil v soutěži Slideshow Awards 2009

Fotograf na cestách za dobrodružstvím, dobrodruh putující světem za nejkrásnějšími místy a obrázky Jiří Stejskal se stal vítězem fotografické soutěže Slideshow Awards 2009. Jeho fotografie z Islandu nadchly návštěvníky Cestovatelského festivalu Kolem Světa, který se konal v listopadu v Praze.
Místem, kde sny o dalekých cestách nabývají reálných rozměrů, se koncem listopadu v Praze stal Cestovatelský festival Kolem
Světa. Sjeli se sem snad všichni cestovatelé a dobrodruzi z Čech a Moravy, ale i ti, kteří si o dobrodružných zážitcích nechají raději vyprávět a obrázky z exotických zemí raději sledují na filmovém pásu.
Pro návštěvníky festivalu byla připravena nejzajímavější cestovatelská promítání, výstavy fotografií, taneční vystoupení v exotických kostýmech, cestovatelská seznamka, a hlavně neobyčejné zážitky a osobní zkušenosti známých cestovatelů.
Součástí festivalu byla i divácká soutěž Slideshow Awards 2009.
Slideshow je název pro komponovaný cyklus fotografií doprovázený hudbou. Soutěžní příspěvek byl limitován délkou tří minut a podmínkou bylo také výhradní použití statických fotografií, ne filmových sekvencí z videokamery. Pro tvorbu takovýchto slideshow se používají programy umožňující sestavovat digitální fotografie prolínací technikou a další pro hudební doprovod umožňující stříhání zvuku.
Do soutěže se přihlásilo celkem 20 soutěžících (relativně málo, ale vzhledem k poměru časové náročnosti samotné tvorby a výsledné délky se tímto pravděpodobně málokdo zabývá), z nichž deset postoupilo do finále. Těchto deset fotoprezentací bylo promítnuto na filmovém plátně ve velkém sále KD Ládví před veřejností. Ta svými hlasy rozhodovala o vítězi soutěže. Největší počet diváckých hlasů získal Jiří Stejskal a v letošním ročníku se tak umístil na prvním místě.
„Soutěže jsem se zúčastnil poprvé vloni se slideshow Podoby vody islandské. Tehdy jsem skončil na pátém místě z 25 přihlášených. Letošní prezentace se jmenuje V barvách země islandské, a pokud by měl někdo zájem, může ji vidět na www.jiristejskal.cz,“ dodává čerstvý vítěz, rumburský fotograf Jiří Stejskal.

Tisk Tisk | E-mail E-mail