Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letošní sezóna rumburských atletů byla velice úspěšná

V uplynulé sezóně startovali závodníci atletického oddílu TJ Rumburk, stejně jako v minulých letech, v soutěžích družstev Libereckého kraje. Závodilo se na stadionech s umělou dráhou v Jablonci nad Nisou, Liberci, Varnsdorfu a Jičíně pro družstva mužů a žen, žactvo pak závodilo v Jablonném v Podještědí, České Lípě, Liberci, Jablonci nad Nisou a Turnově.
V krajských přeborech družstev Libereckého kraje skončili nejmladší žáci na 5. a nejmladší žákyně na 6. místě, družstvo starších žáků na 2. a družstvo starších žákyň na 3. místě ve skupinách, celkově pak na 5. a 6. místě. Družstva mužů a žen obsadila 4. a 3. místo.
Téměř všechna družstva v krajských přeborech ve všech kategoriích, včetně našich, mají problémy s počtem závodníků. Od nejmladších po dospělé je všeobecný nedostatek atletů. Mládež ani dospělí nemají zájem trénovat ani závodit. Pokud by ovšem měl někdo zájem zařadit se mezi rumburské atlety jakéhokoli věku, závodit a trénovat nebo být nápomocen jako trenér či pomocný trenér, je vítán. Nejmladší žactvo trénuje v pondělí od 16.00 do 17.30 hod. (trenéři S. Galbavá a P. Galbavý), starší žactvo, dorost, junioři a dospělí trénují v úterý od 16.00 do 17.30 hod. (trenéři P. Nováková a A. Winterová) a ve středu od 18.30 do 20.00 hod. (trenér A. Koutný).
V závodech jednotlivců měl oddíl sice málo, ale zato velmi dobrých výsledků. Díky sestrám Anežce a Elišce Drahotovým v závodech na republikové úrovni a na mezistátních utkáních, kde obsazují přední místa v bězích na 800 m, 1500 m a chůzi na 3000 m, dále díky Radkovi Vyčítalovi na MČR v chůzi na 3000 m a Ondrovi Motlovi v bězích do vrchu v závodech Českého poháru, ale i díky Aleně Winterové na Mistrovství republiky veteránů v chůzi na 3000 m.                     R. Winter

Tisk Tisk | E-mail E-mail