Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nadace Euronisa rozdělila přes milion korun

Výtěžek z letošní humanitární sbírky Nadace Euronisa „Pozvedněte slabé!“ putuje do Šluknovského výběžku. Zároveň se rozjíždí již sedmý ročník této humanitární akce.

V multimediálním sále Krajského úřadu v Liberci převzali zástupci různých příspěvkových organizací z celého Libereckého kraje a ze Šluknovského výběžku z rukou ředitele Nadace Euronisa Aleše Rozkovce symbolické peněžní šeky na podporu jejich vlastních aktivit.
6. ročník sbírky „Pozvedněte slabé!“ skončil s rekordním výsledkem, vybral se 1110000 korun, a z toho celý jeden milion podpoří vybrané projekty neziskových organizací.
Občanskému sdružení Chytrá horákyně v Rumburku bylo předáno přes 25 tisíc korun na vybavení učebny celoživotního vzdělávání lidí s postižením. Šek na 17800 Kč obdržela Apoštolská církev ve Varnsdorfu na aktivity pro seniory z LDN a domova důchodců.
Volnočasové aktivity pro mládež ze Šluknovska, organizované Teen Challenge ve Šluknově, podpořila Nadace Euronisa částkou 4000 Kč.
V těchto dnech probíhá již sedmý ročník této humanitární sbírky. Až do 21. prosince budou studenti z místních středních škol nabízet veřejnosti sbírkové předměty s logem sbírky v hodnotě 20 nebo 30 Kč. Studenti budou mít zapečetěné pokladničky, látkové tašky s logem sbírky a letáčky informující o této akci.
V jednotlivých městech bude i nadále možné přispět také do větších, napevno umístěných pokladen v lékárnách, obchodech, informačních centrech apod. Dále je možné přispět i bezhotovostně na sbírkový účet 705 705 705/2700 nebo zaslat dárcovskou sms ve tvaru DMS EURONISA na tel. číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, Nadace EURONISA obdrží 27 korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail