Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Televize (nejen) o Vánocích

V blížících se svátečních dnech nám jako každoročně zbývá více času na sledování televizních pořadů. Také v letošním roce jich televizní stanice připravily velké množství. Aby požitek z jejich sledování byl co nejlepší, nabízí se alternativa příjmu televize po telefonním vedení. Tento způsob šíření televizních signálů nabízí u nás společnost Telefónica, proto jsme se zastavili pro odpovědi na několik otázek na O2 Prodejně Rumburk, sídlící v budově rumburské pošty.

Musíme platit při využívání televize po drátech také měsíční paušál za pevnou linku?
Telefónica již poplatek za pevnou linku nevyžaduje, uživatel platí jen zvolenou službu.
V čem je tento způsob příjmu televize výhodnější než ostatní druhy (satelitní, pozemní)?

Základní výhoda oproti bezdrátovému příjmu je v nezávislosti kvality signálu na počasí. Víte, že při těžkých sněhových či dešťových mracích se satelitní obraz často rozpadá až mizí. To u kabelového rozvodu signálu nehrozí. Další výhodou je nepřetržitý servis na vyčleněném telefonním čísle, kde v případě jakéhokoli problému odborník – profesionál poradí, případně vyšle servisního technika.
Neovládám příliš cizí jazyky, proto nechci sledovat cizojazyčné stanice. Jak je na tom O2 TV?

V nabídce naší televize je celkem 68 stanic televizních a 18 rozhlasových. V češtině (a srozumitelné slovenštině) můžeme sledovat více než 50 televizí a všechny nabízené rozhlasy. Lahůdkou pro fanoušky sportu je Eurosport 2 v češtině a přímé přenosy ze všech extraligových hokejových zápasů z kamer na stadionech.
Umí O2 TV ještě něco zvláštního, jedinečného?

Používaný settopbox umožňuje dvě unikátní činnosti – přístup do videotéky s možností objednání vybraného filmu, takže nemusíte vážit cestu do půjčovny. Další příjemnou funkcí je odložené sledování pořadu, například promeškaného dílu oblíbeného seriálu, až 7 dní zpětně. Samozřejmostí u každé stanice je zobrazení stručného obsahu a dalších základních informací o vysílaném pořadu.
Pokud budu chtít tuto službu zřídit, na koho se mám obrátit?
Pro Šluknovský výběžek je určena specializovaná O2 Prodejna v Rumburku, kde vám každý pracovní den od 8 do 17 hodin školené pracovnice zodpoví další dotazy, na které v tomto článku nezbylo místo, a zprostředkují na počkání bez další korespondence objednání této (ale i dalších) služby. Jako bonus k vybrané službě si zákazník odnese hezký vánoční dárek – značkovou zimní čepici nebo elegantní propisovací tužku Parker.

Na otázky za O2 Prodejnu Rumburk odpovídal Ing. Vladimír Andrle

Tisk Tisk | E-mail E-mail