Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kluci z azylového domu rozdávali radost dětem

Azylový dům v Rumburku děkuje všem laskavým dárcům, kteří nezapomněli na Vánoce na své méně šťastné spoluobčany žijící v azylovém domě a obdarovali je pod stromečkem jídlem, ošacením i dárky. Za tyto zdánlivě drobné, a přesto nekonečně velké projevy lidskosti děkují srdečně všichni obyvatelé azylového domu v Rumburku.

Od září loňského roku je v Rumburku otevřen azylový dům, který pomáhá lidem bez domova najít správnou cestu v životě, kterou si sami zvolí. Dnes je jim podána pomocná ruka a většina ji přijímá, a tak znovu nachází smysl svého života.

Někteří pracují na své osobě, jiní hledají práci a někteří jen tak pomáhají, aby udělali radost třeba dětem. Koncem roku se kluci z „azyláku“ proměnili v hodné čerty a společně s Mikulášem rozdávali balíčky dětem v OÁZE ve Starých Křečanech. Radostné oči dětí jim byly odměnou. Díky, kluci!

Občané našeho výběžku, kteří tuto ubytovnu odsuzují, by měli vědět, že zde žijí obyčejní lidé středního věku, kteří se dostali do své tíživé sociální situace úplně náhodou a mnohdy ne vlastní vinou. A nikdo z nás nemůže vědět, zda bez přístřeší nebudeme zítra i my, nebo někdo z našich přátel. Pak budeme i my rádi, že je zde možnost azylového bydlení, kde na své problémy nebudeme sami.

Dana Neidhardtová

sociální pracovník pro terénní práci

Tisk Tisk | E-mail E-mail