Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

PÍŠETE NÁM…

V RN č. 21/2009 si pan Radim Vavera z České Lípy veřejně posteskl. Již osm let jezdí s rodinou do Rumburku za babičkou. Auto parkuje na malém parkovišti nebo (při nedostatku místa) částečně na přilehlém chodníku. Uvádí, že „… sám jsem byl několikrát svědkem, jak kolem jela Městská policie a nijak jí to nevadilo …“. Až se tady našel zlý člověk – udavač a on musel řešit přestupek na MěP. A aby bylo jasné, jak na toho dotyčného, který si stěžoval, nahlíží, srovnává ho se skutečnými práskači a udavači, kteří dříve přisluhovali STB!

Jako Rumburáka mě to dost vytočilo a čekal jsem do příštího čísla na nějakou reakci. Je mi moc líto, že žádná nepřišla – od občanů města, ani od MěP. Je mi líto, že panu Vaverovi nikdo nevysvětlil, že malér si způsobil sám svou bezohledností a že jsme rádi, že na to někdo upozornil. Nevím ani, jak si představuje „osobní jednání“. To si snad každá mamina s kočárkem, která nemůže projet, má zjišťovat, kde ten hulvát, co stojí na chodníku, bydlí? Také bych mu doporučil důkladné studium jeho řidičských povinností, aby nevyhrožoval, že se „udavač“ může stát lehce „udaným“, protože: „…chodník je slepý, bez možnosti přejít vozovku po přechodu, takže dotyčný nesmí ohrozit ani omezit projíždějící vozidla…“. Je vidět, že ani v tom, co má znát, není moc silný v kramflecích a asi si neumí vysvětlit rozdíl mezi ohrozit a omezit. Také bych rád znal jeho doporučení pro chodce, nebo pro tu maminu s kočárkem, jak mají vozovku přeletět, když on jim tam stojí na chodníku!

Nevím, jak u něj doma v České Lípě, ale doporučuji panu Vaverovi, aby si takovou „maličkost“ zkusil v Liberci. Za pět minut už auto bude odtažené a bude ho to stát majlant! Jsem také řidič, ale někdy si myslím, že tvrdší postup by neškodil i tady „u nás“ v Rumburku. A také jsem rád, že se našel někdo, komu bezohlednost vadí a chce proti ní něco udělat.

Lubor Čechura, Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail