Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční návštěva čerta a Mikuláše u dětí a důchodců

mikulas1 Sváteční vánoční atmosféru se rozhodli zpestřit svojí návštěvou u nemocných dětí v Rumburku a u důchodců ve Šluknově a v Království žáci druhého ročníku oboru zdravotnický asistent v Rumburku.

Převlečeni za Mikuláše, anděla a tři čerty navštívili v pátek 4. prosince nemocné děti v Lužické nemocnici, kterým za recitaci nebo zpěv rozdávali připravenou nadílku.

V úterý 8. a ve středu 16. prosince si celá třída připravila pro klienty DD ve Šluknově a v Království pásmo vánočních koled, doplněných vánočními pranostikami. Zpěv byl doprovázen hrou na klávesy, zvoněním rolniček a hořícími svíčkami. Klienti domovů důchodců se žáky zpívali a tleskali do rytmu a toto milé setkání se neobešlo ani bez slz dojetí. Po skončení vánočního pásma žáci lidem rozdali vlastnoručně vyrobený adventní věnec, přáníčka a andělíčky.

Děkujeme za ovocnou nadílku, kterou nám opět darovali paní Kratochvílová a pan Adámek. Poděkování patří také manželům Vajdovým za drobné dárečky v podobě svatých andělíčků, které udělaly klientům velikou radost. Děkuji svým žákům za přípravu a realizaci těchto akcí.

Jitka Čapíková

Tisk Tisk | E-mail E-mail