Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pokořte v bazénu kanál La Manche

Dali jste si na Nový rok předsevzetí? Chcete zhubnout, zlepšit svoji postavu nebo se jen více pohybovat?

Správa rumburských areálů sportu pro vás připravila motivační soutěž „Pokořte kanál La Manche“. Soutěž je určena pro plavce při ranním plavání, které probíhá každý všední den v plaveckém bazénu Rumburk od 6.00 do 8.00 hodin. Smyslem soutěže je pokoření kanálu La Manche v co nejkratším čase.

La Manche je mořská úžina mezi Anglií a Francií. Vzdálenost 34 km je pro plavce ztížena silnými přílivovými a odlivovými proudy, proto je vzdálenost pro plavce ve skutečnosti 50 km. Doposud se o přeplavání kanálu La Manche pokusilo přes 5000 plavců z 50 zemí světa, přičemž jich uspělo jen 580, z toho 14 Čechů. Mezi nejznámější patří František Venclovský, Jan Novák či dálková plavkyně Yvetta Hlaváčová, která drží nejlepší světový ženský výkon 7 hodin, 25 minut a 15 vteřin. Tak proč to nezkusit také?

Pravidla soutěže

Každý zájemce po přihlášení a zaplacení startovného 50 Kč obdrží kartu účastníka soutěže. Při příchodu do bazénu odevzdá kartu plavčíkovi a nahlásí začátek plavání. Po konci plavání nahlásí počet uplavaných metrů. Plavčík počet uplavaných metrů zaeviduje společně s časem, po který plavec plaval. Čas i uplavané metry jednotlivých soutěžících budou každodenně zveřejňovány v prostoru plaveckého bazénu. První tři soutěžící, kterým se podaří celkově uplavat nejdříve 50 km, budou odměněni p.o. SRAS hodnotnými cenami. Další zvláštní cena je určena pro plavce s nejlepším čistým časem.

Začátek soutěže je 1. února 2010. Karty pro soutěžící je možno zakoupit v pokladně nebo u šatnářek plaveckého bazénu.

Radek Engl

ředitel SRAS p.o.

Tisk Tisk | E-mail E-mail