Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sedm zájemců ze Šluknovska usiluje o dotaci z evropských zdrojů

Až sedm milionů by mohlo získat sedm podnikatelských subjektů ze Šluknovského výběžku. Rozhodne o tom únorové hodnocení výběrové komise Místní akční skupiny Šluknovsko.

Žádost o dotaci téměř 1,5 mil. korun podali na podporu výstavby a rekonstrukce zemědělských staveb dva soukromí zemědělští podnikatelé. Dalších 900 tisíc korun by mělo podpořit ubytovací a stravovací zařízení ve Šluknovském výběžku a žádosti na podporu investic spojených s udržováním, obnovou a zhodnocováním kulturních památek spolu s podporou cestovního ruchu předaly čtyři právnické osoby. Zde činí dotace více než 4,5 mil. Kč.

Příjem žádostí o dotaci z finančních prostředků Strategického plánu Leader v rámci Programu rozvoje venkova ukončila Místní akční skupina Šluknovsko ve středu 13. ledna, v únoru pak výběrová komise rozhodne o jejich dalším osudu. Pokud budou žadatelé o dotace úspěšní, bude mezi ně rozděleno necelých sedm milionů korun.

Třetí výzvu vyhlásí MAS Šluknovsko v dubnu. Co bude předmětem podpory, kdo bude oprávněným žadatelem, jaká bude výše dotace a kdy proběhne bezplatné školení pro žadatele se zájemci dočtou na www.mas-sluknovsko.cz. Své projektové záměry mohou bezplatně konzultovat i v kanceláři MAS Šluknovsko ve Varnsdorfu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail