Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

»Rozmazlovat« budeme dál

„Prý tady děti moc rozmazlujete, moc se jim věnujete a pak mají problém při přechodu na normální školu. A hrajou si a neuměj.“ Zvláštní myšlenka, která zazněla z úst jedné maminky při její nedávné návštěvě naší školy. Je to stejné, jako bychom mamince řekly: „Nevěnujte se tolik svému dítěti, nemějte ho tolik ráda, život se s ním jednou taky mazlit nebude.“ Vzhledem k tomu, že autorem výše zmiňované myšlenky je pedagog, pak litujeme děti, které učí.

A k té poslední poznámce? Asi by se dotkla našich bývalých žáků, kteří jsou úspěšnými studenty víceletého gymnázia, nebo těch, které nedávno chválily za jejich práci paní ředitelka a třídní učitelka ze ZŠ U Nemocnice.

Pokud je oním »rozmazlováním« míněno to, že se paní učitelky a vychovatelky věnují svým žákům nad rámec svých povinností, tvořivě vymýšlí, jak udělat povinné učivo zajímavějším, poskytují dětem dostatečný prostor pro jejich potřebu sdělovat zážitky či řešit problémy, nabízejí nepřeberné množství zájmových činností, kde se mohou děti realizovat, pak říkáme: Rozmazlujme dál! Lásky, trpělivosti, chuti a času naslouchat druhému není v dnešní uspěchané době nikdy dost.

Od příštího školního roku se na své „rozmazlování“ může těšit 17 nových prvňáčků.

Učitelky a vychovatelky z Pastelky

Tisk Tisk | E-mail E-mail