Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stát převedl pozemky na starokřečanské sportovce

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl na Tělovýchovnou jednotu Jiskra Staré Křečany dva pozemky v celkové hodnotě 131 tisíc korun. Sportovci tak získali více jak pět tisíc metrů čtverečných pozemků, které až dosud měli od státu zapůjčeny a využívali je jako fotbalové hřiště a kabiny pro sportovce.

Fotbal se tady bude hrát i nadále, ale vy-hlídka na zvelebení nově nabytého majetku je v nedohlednu. A to i přesto, že starostovi Starých Křečan Martinovi Mänzelovi již nějakou dobu na stole leží projekční plány na novou tribunu a na zázemí pro sportovce. „Chtěli jsme zde vybudovat solidní sportovní areál, ale problémem je nedostatek financí a také to, že převedením pozemků do vlastnictví TJ Jiskra nemůžeme, jako někdo, kdo není majitelem těchto nemovitostí, zažádat o dotace. O ty může žádat jen majitel, tedy naši sportovci. Obávám se ale, že ti naopak zase nebudou moci splnit dotační podmínky, protože nebudou mít finance na spoluúčast,“ vysvětluje starosta obce.

Řešením by mohlo být převedení pozemků do vlastnictví obce, ale Tělovýchovná jednota Jiskra podle smlouvy s ÚZSVM nemůže s nově získaným majetkem po nějaký čas manipulovat, tudíž je nemůže ani obci prodat.

„Je to takový byrokratický začarovaný kruh,“ stýská si starosta a dodává, že jediným řešením, jak udržet areál v přijatelném stavu, je financovat jeho provoz a údržbu z obecních peněz. „Snažíme se pomoci jak se dát a jak dovolí naše možnosti. Snad časem najdeme nějaké přijatelné řešení, jak potřebné dotace na rekonstrukci tribuny a sportovního zázemí získat,“ dodává Martin Mänzel.

Tisk Tisk | E-mail E-mail