Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zábava v Rumburku opět začíná

Rumburská radnice již dnes ví, čím své obyvatele v tomto roce pobaví. Plán akcí je již na stole, a přestože se poslední detaily akcí dolaďují, nechaly nás pracovnice Odboru regionálního rozvoje trošku nahlédnout pod pokličku a zjistit, co se na tento rok v Rumburku chystá.

Duben

30. 4. – Pálení čarodějnic. Vyžeňte čarodějnice, zlé báby a ježibaby z temných koutů vašich dětských pokojíčků, vezměte je s sebou na Lužické náměstí a společně se vydejte k velkému očistnému ohni do zahrady Domu kultury Střelnice Rumburk. Tady všechno zlé společně spálíte, pochutnáte si na buřtíkách z ježibabích stehýnek, na dobrotách z kouzelnických stánků, pobavíte se u pohádek, a navíc na vás bude čekat i vzdušný kouzelný zámek plný nádherných tajemství.

Květen

7. 5. – Pietní akt u příležitosti 65. výročí osvobození Rumburku polskou armádou od německé okupace. Slavnostního aktu by se měl zúčastnit i polský velvyslanec.

21. 5. – Oslavy 92. výročí Rumburské vzpoury.

Červenec

10. 7. – Tour de Feminin. I přes připravovanou rekonstrukci silničního průtahu městem Rumburk zde uspořádají pořadatelé TDF jednu z etap tohoto závodu. 4. okruh se tak bez účasti Rumburku neobejde a bude zahájen a ukončen na Lužickém náměstí.

Srpen

14. 8. – Pahorkáč. Cyklistický závod pro velmi zdatné jedince.

21. 8. – Slavnosti města Rumburk, 6. ročník. Rok od roku oblíbenější akce, den plný zábavy, dobrého jídla a pití, hudby a zajímavostí. Mezi ně bude letos patřit i výstava padesátky nejkrásnějších automobilových veteránů, kterou na Lužickém náměstí uspořádá Klub veteránů Sever. Slavnosti města Rumburku se budou konat v Parku Rumburské vzpoury.

Září

21. 9. – Evropský den bez aut (EDBA). Nechte v tento den své auto doma a vyražte do školy a do práce pěšky nebo na kole. Uvidíte, že to není nepříjemné, že to může být i zábavné a nakonec se ještě cestou setkáte se spoustou svých známých, které jste možná již několik dlouhých měsíců neviděli. A navíc, alespoň trošku přispějete k záchraně životního prostředí.

Listopad

27. 11. – Zahájení adventu a rozsvěcení vánočního stromu je předzvěstí nadcházejících vánočních svátků. Zastavte se uprostřed shonu, popovídejte si nad lahodným svařákem nebo grogem se svými přáteli, nalaďte se do vánoční atmosféry, a to všechno za přispění města na Lužickém náměstí v Rumburku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail