Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do škol ve Šluknovském výběžku tečou eura

Rada Euroregionu Nisa schválila dotaci z Fondu malých projektů Cíl 3 některým školám ze Šluknovského výběžku na podporu jejich projektů. Mezi šťastlivce patří varnsdorfské biskupské gymnázium, které získalo 15 tisíc eur na projekt s názvem Casuistika.

Úspěšná byla také mateřská a základní škola v Krásné Lípě, která na projekt s názvem Spolupráce mateřských škol Großschönau a Krásná Lípa obdržela téměř osm a půl tisíce eur.

Ale radost měla i Základní škola Pastelka v Rumburku, která získala 12,5 tisíce eur na projekt Spolu ve škole, spolu za školou. Škola nezískala tuto částku jen sama pro sebe, ale společně se svým projektovým partnerem, kterým je Schkola Oberland v Německu. „Projekt není investiční, podporuje aktivity související s naší česko-německou spoluprací v letošním školním roce, například tvorbu výukových programů a didaktických pomůcek pro potkávací dny, ale také exkurze, výlety, kulturní akce, překlady, didaktické kurzy pro učitele, nebo propagaci projektu,“ vysvětluje Anna Jindrová, ředitelka školy.

V současné době ZŠ Pastelka pracuje spolu s ostatními partnery Svazu škol Schkola na přípravě tříletého ekologického projektu opět v programu Cíl 3. V jeho nákladech je počítáno i s investičními prostředky. O tom, v jaké výši a kam budou směrovány, rozhodne až správní rada školy Pastelka.

Tisk Tisk | E-mail E-mail