Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Městská knihovna Rumburk vás zve na výstavu Madagaskar: Záblesky

Výstava Madagaskar: Záblesky vznikla společným úsilím členů expedice Biriki a občanského sdružení „ho avy“. Výstava vás na dvacítce fotografií provede přírodními krásami a kulturou ostrova Madagaskaru. Čekají na vás hory a pláže, lesy a pouště, usměvaví lidé, baobaby, lemuři a chameleóni. Přijďte ochutnat kouzlo ostrova, kterému se říká „laboratoř bohů“.

Výstava bude zahájena 2. března 2010 v 18.00 hodin povídáním o Madagaskaru ve společenském sále Městské knihovny Rumburk. Výstava, kterou představí Pavel Linhart, bude umístěna v grafickém kabinetu a potrvá do 2. dubna 2010.

Pavel Linhart pochází z Mikulášovic. V roce 2001 odmaturoval na gymnáziu v Rumburku a pustil se do vysokoškolského studia biologie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. V současné době se tamtéž postgraduálně věnuje výzkumu akustické komunikace ptáků. V roce 2008 se spolu s dalšími studenty Jihočeské univerzity a s mikrofonem vydal poznávat jedinečnou přírodu a zvuky Madagaskaru. Podílí se rovněž na aktivitách občanského sdružení „ho avy“, které se snaží obnovit unikátní baobabové a trnité lesy jihozápadního Madagaskaru.

Tisk Tisk | E-mail E-mail