Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bývalý ředitel rumburského domu kultury Jiří Král bude hnán k zodpovědnosti

Rumburk • Nespokojenost vedení města s hospodařením bývalého ředitele Domu kultury Rumburk Jiřího Krále bude mít dohru před policií. O připravovaném trestním oznámení informoval zastupitele místostarosta města Ladislav Pokorný.

„Již jsme předali všechny podklady našemu právnímu zástupci s tím, aby připravil trestní oznámení na bývalého ředitele domu kultury Jiřího Krále,“ prohlásil na posledním zasedání zastupitelstva Ladislav Pokorný. Nyní se jen čeká na vyčíslení způsobené škody.

„Díky včasnému zásahu zřizovatele a vstřícnému přístupu nového ředitele domu kultury se nám podařilo zabránit zápornému hospodářskému výsledku. Hospodaření tohoto zařízení tedy není ztrátové. Také jsme předběžně vyčíslili škodu. Částka se pohybuje okolo šesti set tisíc korun, a to jen za poslední rok a půl,“ uvedl místostarosta. „V souvislosti s tímto případem došlo k personálním změnám i na rumburské radnici. Tato personální opatření se dotkla útvaru, který byl pověřen dozorováním hospodaření domu kultury a který tato pochybení nezachytil včas,“ doplnil místostarosta Darek Šváb.

Tisk Tisk | E-mail E-mail