Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kdy a kam za zábavou ve výběžku

Dva filmy, které se významně zapojily do boje o Českého lva, budou k vidění ve výběžanských kinech. 3 sezony v pekle uvidíme 13. 3. od 18.00 hodin v Dolním Podluží, Hřebejkovu Kawasakiho růži 12. 3. od 18.30 ve Velkém Šenově a 17. 3. ve stejný čas v kině ve Šluknově. Pro nás je jistě zajímavé, že část filmu se natáčela v Doubici, což je hned tady za kopcem, a také že si ve filmu malou roli střihl i doubický starosta Martin Schultz.

V neděli 14. 3. od 19.00 hodin vystoupí v rumburském domě kultury Petra Janů, pro mne už asi navždy hlavně interpretka songu Motorest (…Ukrytý, ztracený, no tak vejdi, tak vejdi, tak vejdi). Jisté je, že tahle dáma oplývá hlasem, který je výjimečný.

A na Střelnici v Rumburku se dá zajít hned 18. 3. na představení místních divadelníků. Komedie Charleyova teta vás může rozehřát, i kdyby se do půlky března počasí nějak neumoudřilo.

Devatenáctého a dvacátého března by snad raději nemělo hořet, protože se budou konat hned dva hasičské bály. Ten první od osmi v Dolní Poustevně a 20. března, také od osmi, v Rumburku. Takže opatrně se zápalkami.

A to nejlepší nakonec – v nově zrekonstruované aule na rumburském gymnáziu se představí vynikající houslista Jaroslav Svěcený s programem Slavné housle čtyř staletí.

Marek Douša

Tisk Tisk | E-mail E-mail