Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám – Dočkáme se změny k lepšímu?

Dopravní situace v našem městě (Rumburk, pozn. redakce) si zřejmě zasluhuje více pozornosti, než je tomu doposud. Frekvence dopravy stoupá úměrně narůstajícímu množství automobilů ve městě. Je takřka zázrakem, že za současného stavu zatím nedošlo k žádné vážnější nehodě s tragickými následky.

Co je platné, že policie má, řečeno ústy npor. Votrubce, „situaci ve městě velmi dobře zmapovanou“ (RN 1/2010), když chůze i jízda po komunikacích města se pomalu stává dobrodružstvím, zejména v době dopravní špičky.

K tomu do jisté míry přispívá mimo jiné benevolentní přístup policie k dopravním přestupkům (např. stání či parkování na nepovolených místech), i poněkud zvláštní dopravní značení některých míst. Kupříkladu do prostoru Dobrovského náměstí je ze všech směrů zakázaný vjezd, vyjma dopravní obsluhy. Mimochodem kombinace značek „Zákaz vjezdu všech vozidel“ a „Zákaz stání“ na dopravní značce „Zóna“ u pošty je poněkud zvláštní a nezvyklá. Přesto, anebo snad právě proto zde denně můžeme vidět desítky projíždějících i parkujících vozidel. Avšak většině z nich ani nic jiného, než porušit zákaz vjezdu, nezbývá. Jak jinak by se řidiči – majitelé, zaměstnanci či zákazníci dostali k provozovnám, které v tomto prostoru jsou? Neřkuli řidiči, kteří zde bydlí. Anebo přechody pro chodce. Pominu-li otázku, zda jich je dostatečný počet, o vhodnosti umístění některých stávajících lze polemizovat. Třeba přechod na křižovatce u kláštera směrem na Jiříkov je umístěn na poměrně obtížně přehledném místě za ohybem silnice, což jistě k bezpečnosti onoho místa nepřispívá.

Ale vzhledem k tomu, že policie, dle vlastního vyjádření (viz výše), má situaci pod kontrolou, jistě o tom všem ví a brzy zjedná nápravu k všeobecné spokojenosti.

Josef Englic, Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail