Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk zná svou Dívku roku 2010

V letošním klání o nejkrásnější dívku roku 2010 zazářila mezi sedmnácti soutěžícími rumburská Veronika Mertlová, která si ze slavnostního finálového večera, který se konal v sobotu 27. února v Domě kultury Střelnice Rumburk, odnesla vítěznou korunku. Po její pravici stanula 1. vicemiss Aneta Kindermannová, třetí skončila Michaela Macková.

Mladší dívky od devíti do dvanácti let bojovaly o titul Miss poupě 2010, a to při rozhovoru s moderátorem, ve volné disciplíně a na závěr se před porotou blýskly při promenádě ve společenských šatech. Starším dívkám přibyla soutěžní disciplína dovednostní, vědomostní test a povinný aerobik.

Příprava na finálový večer trvala téměř měsíc, během něhož dívky dvakrát týdně docházely do Domu dětí a mládeže a do domu kultury na zkoušky. Zde pilně a srdnatě cvičily nástupy, aerobik a pilovaly volnou disciplínu.

Po měsíčním snažení dopadlo závěrečné pořadí takto: Miss poupě 2010 se stala Veronika Skálová, druhé místo obsadila Tereza Kaiprová a třetí místo získala Kateřina Bradáčová.

Dívkou roku 2010 se stala Veronika Mertlová, druhé místo obsadila Aneta Kindermannová a třetí místo patří Michaele Mackové. Všechny tři dívky postupují do krajského kola ve Slaném. Šestici oceněných Miss doplnila Miss sympatie Vanesa Škaridová.

Do poroty zasedla místostarostka města Rumburk Alena Winterová, ředitel Domu kultury Střelnice Rumburk Miloslav Kucer, ředitel Dětského domova v Lipové Leoš Moravec, zástupkyně sponzora Natálie Barcalová, za Centrum Justy František Tomek a několikanásobná vítězka předešlých ročníků dívky roku Pavla Sykáčková.

„Členům poroty, divákům a hlavně všem soutěžícím dívkám děkujeme. Zvláštní poděkování patří i Hedvice Menhardové, která dívkám pomáhala s pohybovou stránkou. Zároveň bychom se chtěli omluvit za technické problémy spojené s hudební produkcí, které nebyly způsobeny naší vinou. Děkujeme Městu Rumburk, Domu kultury Střelnice Rumburk a všem sponzorům.

Postupujícím dívkám do semifinálového kola v divadle ve Slaném, které se bude konat již 3. dubna, přejeme hodně úspěchů a držíme palce,“ vzkazují pracovnice DDM Rumburk.

miss1

Nejkrásnější dívky roku 2010 při slavnostním ceremoniálu. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail