Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Trojrozměrná projekce zaplnila rumburské kino

Rumburk • Až o čtyři sta procent narostla v posledních dnech návštěvnost rumburského kina. Důvodem je zavedení nové technologie promítání filmů, tzv. 3D projekce.

Více než 300 návštěvníků kina v Domě kultury Střelnice Rumburk vidělo během dvou dnů 15. a 16. února historicky první sérii trojrozměrných filmových projekcí. Kinosál plný lidí se speciálními 3D brýlemi na očích hlesal údivem i úlekem při sugestivní podívané, která diváky doslova vtahovala do děje. Dvě představení, Cesta na Měsíc a Velké podmořské dobrodružství, využily v drtivé většině děti v doprovodu rodičů. Návštěvnost kina se v těchto dnech zvýšila o čtyři sta procent. Po dlouhé době kino doslova „praskalo ve švech“.

Obrovskou výhodou této nové technologie je možnost promítání v době, kdy probíhá celosvětová premiéra. Mezi další přednosti patří výrazně lepší kvalita obrazu v HD kvalitě a samozřejmě promítání ve 3D formátu. Možnosti využití jsou daleko širší, jedná se především o možnost přenosu sportovních utkání (některé i ve 3D), koncertů, vzdělávacích programů atd.

Rozdíl mezi překonanou a moderní technologií mohli diváci vidět a posoudit právě při dvoudenním představení, které se v rumburském kině uskutečnilo. Nezbývá než doufat a věřit, že město Rumburk bude investovat do nejmodernější technologie a připraví tak nejen pro své občany podívanou na opravdu světové úrovni.

Odborníci se shodují, že budoucností celé kinematografie jsou digitalizace a 3D filmy. Vyrábí se jich stále více a ve větší kvalitě. Při sledování filmu postavy jakoby vystupují z plátna a vy se stáváte přímo součástí děje. Právě 3D technologie by měla přitáhnout diváky od televizí zpátky do kin.

Tisk Tisk | E-mail E-mail