Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zimní soustředění fotbalistů před jarními mistrovskými zápasy

Letošní jaro bude pro družstvo dospělých FK Rumburk velmi těžké. Fotbalisté však nechtějí nic ponechat náhodě a absolvovali náročnou zimní přípravu, jejíž součástí bylo i soustředění v Jizerských horách.

Rozhodně to nebyla žádná procházka růžovým sadem, o čemž vypovídá i jeden z devatenácti účastníků soustředění, hráč Štěpán Vala. „Na uvítanou si pro nás trenér připravil sadu běhů. Začínali jsme na úpatí kopce a postupně jsme se »vydrápali« zase zpět na ubytovnu. Další tréninky probíhaly v podobném duchu.“

Jeho slova o vyčerpávající dřině v hlubokém sněhu dávají tušit, jak náročné tréninkové dávky museli hráči podstoupit. Nelze nezmínit ani jeho líčení »zpestření« soustředění, jímž měl být výlet na běžkách v závěrečný den. Po nekonečném martyriu, vedle něhož je Jizerská padesátka slabým odvarem pro začátečníky, se nakonec všichni vrátili živi a zdrávi, aniž by bylo třeba zalarmovat Horskou službu. Dejme však ještě slovo Štěpánovi. „Soustředění se náramně povedlo. Hráči prožili spoustu veselých chvil a všichni se utvrdili v tom, že náš tým je skvělá parta, odhodlaná na jaře jen a jen vítězit!“

Také trenér družstva František Dužár byl s úrovní a výsledkem soustředění spokojen. Své uznání vyslovil všem, kteří jej absolvovali.

Sluší se poděkovat také sponzorům, bez jejichž přispění by nebylo možno takovouto akci vůbec uskutečnit.

Jarní část sezony začíná pro družstvo dospělých v sobotu 27. března, kdy v utkání I.A třídy bude hostit celek ČSAD Libouchec.

A ještě poznámka na závěr: Celou verzi vylíčení zimního soustředění očima Štěpána Valy, jakož i další aktuality, najdou naši příznivci v informační vývěsce FK Rumburk (Lužické náměstí, budova Úřadu práce Rumburk).

Tisk Tisk | E-mail E-mail