Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Co Rumburku přinesl a vzal rok 2009

Loňský rok byl v Rumburku, dalo by se říci, celkem plodný.

Týká se to především dětí, které se během roku narodily v rumburské porodnici. Bylo jich 535, z toho rumburských miminek bylo 110.

Na slavnostní vítání občánků bylo do obřadní síně rumburské radnice pozváno 137 rodičů s jejich ratolestmi, které do života přivítal některý z představitelů města.

Přírůstek byl zaznamenán i mezi dospělými. Celkem se k trvalému pobytu v Rumburku přihlásilo 253 lidí. Naproti tomu se jich do jiných měst odstěhovalo 275 a 110 lidí zemřelo.

V Rumburku je k 1. lednu tohoto roku celkem evidováno 11426 osob, z toho 10908 Čechů a 518 cizinců. V celém správním obvodu obce Rumburk žije 34498 obyvatel, včetně cizinců s povoleným pobytem.

Na Městském úřadu v Rumburku bylo vloni vydáno 3749 občanských průkazů a 985 cestovních pasů.

Během roku se v obřadní síni u sklenky šampaňského, chutného občerstvení a přátelského popovídání sešlo s představiteli města 92 seniorů – oslavenců. V říjnu pak v Domě kultury Střelnice Rumburk všichni společně oslavili Den seniorů. Popřát vše nejlepší a zazpívat jim přijela sólistka Hudebního divadla v Karlíně Iveta Dufková a také jedna z velkých hvězd českého swingu 50. let 20. století Richard Adam. Večer moderoval Jaroslav Suchánek, jehož hlas provedl diváky Československé televize bezmála čtyřmi tisíci hodinami sportovních přenosů. K tanci a poslechu zahrála královehradecká skupina Koplahoband.

V dubnu loňského roku zemřela nejstarší občanka města, 99letá Karla Hlaváčová (r. 1911). Žezlo nejstaršího občana města po ní převzala Marie Knejpová (r. 1912).

Tisk Tisk | E-mail E-mail