Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jakub Vágner ukázal ve Velkém Šenově ryby, které svět neviděl

Velký Šenov • V rámci svého desetidenního pobytu v Čechách navštívil rybář a propagátor myšlenky »chyť a pusť« Velký Šenov, kde v naprosto nabitém kině nadšeným divákům přednášel o lovu gigantických ryb, zejména v Amazonii. Rybáři normálně přehánějí, ale na ryby tak veliké, jako chytá tenhle mládenec, nemá nikdo dostatečně dlouhé ruce.

Dříve specialista zejména na lov sumců se nyní věnuje mapování výskytu největších sladkovodních ryb, takže má na kontě například úlovek 130 kg těžké arapaimy gigas o délce 2,49 metrů nebo největšího sumce světa – Brachyplatystoma filamentosum o hmotnosti 190 kg.

Téměř tříhodinovou přednášku ukončila diskuse s diváky, ve které mimo jiné prozradil, že první rybářské zkušenosti získával od romského pytláka v Průhonickém parku, že návazce váže tak, že je prostě tak nějak zašmodrchá, že nejlepší rybářská výbava je ta, která nejvíc vydrží a že si stejně nejlépe zachytá na českých rybářských revírech.

V Čechách ho nyní čeká ještě křest knihy Můj přítel sumec, na které pracoval třináct let. Poté odlétá zpět do Amazonie, kde bude pracovat na šestidílné sérii dokumentu o rybách pro prestižní firmu National geographic.

congo1

Jakub Vágner se svým úlovkem z Konga. Foto: soukr. archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail