Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nadace Partnerství hledá Strom roku 2010

Nadace Partnerství letos již podeváté hledá nejsympatičtější strom České republiky. Od 21. března do 29. května může každý přihlásit svůj nejoblíbenější strom do celostátní ankety Strom roku 2010. V červnu porota vybere dvanáct finalistů, kteří se utkají o vítězný titul.

Anketa Strom roku se od roku 2002 každoročně vyhlašuje k prvnímu jarnímu dni. Loni se do ní zapojilo téměř 50 tisíc lidí z různých krajů republiky. Svůj návrh může zaslat kdokoliv, například loni návrh zaslaly školy a školky, obecní úřady, občanská sdružení, oddíly mladých hasičů a skautů, okrašlovací spolek nebo Svaz neslyšících a nedoslýchavých z Písku. Z doručených návrhů pak porota vybere dvanáct finalistů, pro které bude od srpna do října hlasovat široká veřejnost. „Každý návrh by měl obsahovat příběh stromu, uvedení lokality, GPS souřadnice, informace o druhu, výšce, stáří a obvodu stromu a jeho fotografii nebo obrázek. Anketa na rozdíl od jiných soutěží nehledá nejkrásnější, nevyšší nebo nejstarší strom. Hledáme hlavně stromy s příběhem, které dokáží semknout lidi ve svém okolí,“ uvádí koordinátorka ankety Hana Rambousková. Titul Strom hrdina pak mohou získat stromy, které jsou ohroženy necitlivým zásahem nebo negativními dopady lidských činností.

Návrhy lze zasílat do pátku 29. května 2010 na adresu Nadace Partnerství, Údolní 33, 602 00 Brno, nebo na e-mail strom.zivota@nap.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail