Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nehoda kamionu zablokovala dopravu na celý den

Nehoda nákladního vozu plně naloženého dřevěnými briketami zablokovala dopravu mezi Velkým Šenovem a Šluknovem na celý den. Podle řidiče se kamion v mírné zatáčce vyhýbal protijedoucímu vozidlu, načež se zadní kola návěsu dostala na hranu krajnice, která se s ním vzápětí utrhla. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění, jen řidič byl pořádně naštvaný.

Odtáhnout vozidlo však nebylo jednoduché. Zboží, které bylo určeno pro vietnamské obchodníky v Dolní Poustevně a jejich německé zákazníky, muselo být nejdříve přeloženo na náhradní vozidla a odvezeno do skladu. Nebezpečně nakloněný návěs museli záchranáři přes silnici pomocí lan zajistit tak, aby se ještě více nezvrátil a nestrhl do příkopu zbytek vozidla. Tím byla zablokována celá vozovka a policie tak odkláněla dopravu přes Hraběcí a Knížecí. Teprve když byl návěs vyklizený, mohl být vytažen. Odklízení nehody trvalo přes šest hodin.

„Konečnou škodu ještě nemáme vyčíslenu, ale podle prvotních odhadů to bude kolem dvou set tisíc korun,“ odhaduje majitel firmy Medoza Děčín Jan Musil, kterému havarovaný kamion patří. Nepředpokládá však, že by mu celou škodu hradila pojišťovna. „Znáte to, řeknou, že měl řidič upravit jízdu stavu a povaze vozovky a nedají vám nic.“ A požadovat náhradu po vlastníkovi vozovky, jejíž krajnice se utrhla, také asi nebude jednoduché. „Nemá to cenu, co bych si na kom vzal,“ dodává rezignovaně. Příčiny nehody jsou zatím v šetření.

kamion1

Úzká silnice a hluboké příkopy u Velkého Šenova jsou příčinou častých dopravních nehod, zejména v zimních měsících. Foto: doucha

Tisk Tisk | E-mail E-mail