Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Evropská unie podpoří kulturní a sportovní akce Obce Staré Křečany

Projekt „Staré Křečany – rok mezinárodního setkávání“ získal dotaci z Fondu malých projektů Euroregionu Nisa ve výši téměř 13000 EUR, z nichž budou letos financovány kulturní a sportovní akce ve Starých Křečanech.

V průběhu letošního roku budou uspořádány tři společné česko-německé akce, na jejichž organizaci se bude podílet i občanské sdružení Naturschutz-zentrum Oberlausitzer Bergland z Neukirchu. První z nich, Hudba spojuje národy, se za doprovodu českých a německých kapel bude konat v sobotu 15. května. Na setkání přijedou i němečtí starokřečansští rodáci. Na Starokřečanské slavnosti a soutěž v bench-pressu se můžeme těšit již v červenci.

Kromě kulturních a sportovních akcí se na podzim připravuje vydání propagačních materiálů, například česko-německá propagační brožura o Starých Křečanech, nově vznikne internetová prezentace projektu na webových stránkách obce, umístěny zde budou i televizní reportáže z jednotlivých akcí. „V průběhu roku dojde k setkání českých a německých obyvatel Starých Křečan, Neukirchu a dalších návštěvníků při kulturních a sportovních akcích. Společné akce pomohou formou neformálního setkávání odbourat bariéry a předsudky, řešit společné problémy a prohlubovat vzájemná partnerství a přátelství,“ slibuje si od projektu starosta Obce Staré Křečany Martin Mänzel.

Filip Mágr

Tisk Tisk | E-mail E-mail