Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

František Dužár: „Přál bych si, aby se k nám vrátili diváci“

Před zahájením jarní části fotbalové sezóny vyzpovídal trenéra družstva dospělých Františka Dužára jeden ze členů kádru Jan Škyta, a položil mu několik všetečných otázek.

Jak jste spokojen se zimní přípravou družstva?

Se zimní přípravou jsem spokojen. Trénovali jsme třikrát v týdnu, a to většinou venku, jen při extrémně nepříznivém počasí jsme se přesunuli do rumburské haly na koupališti.

Jaká byla tréninková morálka hráčů?

Docházka hráčů byla na dnešní dobu až udivující, pohybovala se kolem 90 až 100 procent. Vezmu-li v úvahu, že jsme začali trénovat už 5. ledna, což je dva a půl měsíce nepřetržitě, ve sněhu, mrazu atd., nemůžu si nějak zvlášť stěžovat. A když už se hráč nemohl tréninku účastnit (vesměs ze studijních důvodů, jednalo se většinou o vysoko-školáky), požádal mě o tréninkový plán a připravoval se podle něj sám.

K zimní přípravě patří také utkání, co nám řeknete k nim?

Přípravné zápasy jsme hráli na »umělce« ve Varnsdorfu, jen dvakrát jsme si odskočili na hřiště do Ústí nad Labem a Mimoně. Výsledky byly až moc dobré, i když je pravda, že jsme nenarazili na žádné top-mužstvo, což je trochu škoda. Ale na druhou stranu, já chovám úctu ke každému soupeři, ať je třeba z okresního nebo krajského přeboru. Doufám, že výsledky z přípravy si přeneseme i do mistrovských utkání.

V únoru jste vyrazili také na soustředění do Kořenova, jaké bylo?

Z mého pohledu super. Soustředění nám dalo hodně po fyzické stránce a také se zde vytvořila ta správná parta.!

Po soustředění opustil mužstvo brankář Němeček, co se stalo?

To je věc hráčské kabiny, to bych zde nerad rozváděl. Ale jedno k tomu říci mohu: Michal zklamal naši důvěru a už k nám prostě nemůže. Snad si to někdy uvědomí a svou chybu napraví.

Jaké máte cíle do jarních bojů o mistrovské body?

Naším cílem je co nejrychleji se posunout do klidného středu tabulky a vyhnout se tím bojům o záchranu. Přál bych si, aby se k nám vrátili diváci a naše výkony se zlepšily.

Která mužstva si myslíte, že letos sestoupí?

To je hrozná otázka. Sestup nepřeji žádnému mužstvu. Jen doufám, že nás a Šluknova se to týkat nebude. Byla by škoda přijít o tradičná derby, které vždy nadzvedne snad každého fanouška z našeho výběžku.

A kdo naopak postoupí do krajského přeboru?

Ani na opačném pólu tabulky to nebude snadné. Po podzimu je sice favoritem dosud neporažená Krupka, ale na paty jí šlape děčínský Junior, jemuž bych postup přál více, protože na jeho mužstvu je totiž vidět koncepční práce s hráči. Ti kluci spolu hrají snad už od žáčků a myslím, že i trenér jde stále s nimi. Je na nich vidět sehranost i snaha ve fotbale něco dokázat. Opravdu bych jim postup přál, i když vím, že to budou mít hodně těžké.

Můžete nám představit kádr vašeho mužstva, s nímž vstoupíte do jarních utkání?

V našem mužstvu je Jakub Dvořák, Jan Landa, Pavel Pilko, Lukáš Pokorný, Petr Posnar, David Adamec, Patrik Michalina, Michal Vyskočil, Josef Mlejnek, Radek Pácha, Radek Šott, Martin Novák, Jan Škyta, Patrik Záruba, Jakub Chlada, Patrik Bandas, Jiří Moravec, Matěj Kruml a Štěpán Vala.

Jaké změny oproti podzimu tedy kádr doznal?

Nový je Radek Pácha, jenž přichází hostovat z Varnsdorfu a kterého jsem vedl v tamním dorostu. Z hostování ve Šluknově se naopak vrací Patrik Záruba, z Jiříkova David Adamec. Podařilo se vyřešit komplikované hostování Martina Nováka. Pavel Kasal se vrací do Krásné Lípy, Zbyňkovi Přibylovi jsme umožnili hostování v německém Oppachu a odešel již zmiňovaný brankář Michal Němeček. Samozřejmě, že v průběhu jara mohou přijít i další změny, ale to bych už předbíhal.

Chcete ještě dodat něco na závěr?

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem našim sponzorům, město Rumburk nevyjímaje, za to, že díky nim můžeme tak skvělou hru, jako je fotbal, hrát i nadále. Budeme se určitě snažit jim všem dělat radost, a pokud by se nám snad nedařilo, věřím, že zůstanou s námi.

Jan Škyta

  duzar1

František Dužár. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail