Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jarní premiéra nedopadla podle představ FK Rumburk – ČSAD Libouchec 0:3 (0:2)

Ke svému prvnímu jarnímu »mistráku« v I.A třídě vyběhli rumburští fotbalisté v sobotu 27. března. Pro nezpůsobilý terén na hřišti v Rumburku se bohužel museli vzdát domácího prostředí a vzít zavděk azylem ve Varnsdorfu, což, jak se ukázalo, bylo spíše výhodou pro hostující celek Libouchce. Po loňském podzimu byli oba soupeři sousedy v tabulce, rumburští fotbalisté však na Libouchec ztráceli dva body. I přes avizované posílení soupeře zkušenými hráči panoval před utkáním v týmu FK Rumburk optimismus. Vždyť kvalitní zimní příprava se přece musí projevit.

Bohužel, opak byl pravdou. Domácí hráči jakoby se zde viděli poprvé. Nedokázali si přesně přihrát, odpoutat se od soupeře, který praktikoval nepříjemnou osobní obranu, a než se nadáli, prohrávali o dva góly.

Po poločasové přestávce se sice jejich výkon zlepšil, ale na hosty, kteří vycítili šanci k zisku nečekaných tří bodů, to však nestačilo. A když Libouchec připojil pojistku v podobě třetí branky, bylo jasné, že Rumburk už na zvrat nebude mít dost morálních ani fyzických sil. Na tom nezměnilo nic ani vyloučení hostujícího hráče za velmi hrubý faul. A tak se z vítězství nakonec radovali hosté.

Úvod jara si hráči i příznivci (ti nejvěrnější si našli cestu i do Varnsdorfu) zcela jistě představovali jinak. Nezbývá věřit, že další utkání, zejména ta před domácím publikem, dopadnou mnohem lépe.

Tisk Tisk | E-mail E-mail