Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohádková středa v rumburské Pastelce

V Základní škole Pastelka v Rumburku se poslední den v březnu odehrálo zajímavé divadelní dopoledne. Klienti Agentury Pondělí byli pozváni se svým divadelním souborem, aby zahráli pro malé školáky. Po krásném představení si děti z Pastelky na oplátku vyměnily svá divácká místa za místo na jevišti a zahrály a zazpívaly pohádku o Lotrandovi a Zubejdě.

„Náš divadelní soubor existuje jeden rok a za tu dobu jsme nazkoušeli tři krátká představení,“ říká Luboš Pavel, asistent z Agentury Pondělí, který vede divadelní soubor. „Ten poslední, nejdelší a nejnáročnější divadelní kousek je netradičním zpracováním pohádky Kocour v botách. Zatím jsme vystupovali v čajovně Na Kopečku, na akci Velikonočení v naší agentuře a teď jsme zahráli pro děti z Pastelky,“ dodává.

„Představení se nám povedlo a moc se nám to líbilo,“ pochvaluje si herečka ze souboru. „Dostali jsme od dětí tulipán a přívěšek na krk. Jejich pohádka byla taky moc pěkná. Ty písničky z pohádky znám, a tak jsem zpívala s nimi.“

Kromě divadelního souboru působí v Agentuře Pondělí také kapela. Ta pravidelně vystupuje na různých festivalech, ale také v klubu seniorů Pohádka Varnsdorf, v Noemě i jinde.

„V naší službě se snažíme o začleňování osob s postižením a se specifickými potřebami do života místní komunity, aby veřejnost více poznala myšlení a svět těchto lidí,“ doplňuje Kamila Staňková, vedoucí služby Sociální rehabilitace.

Tisk Tisk | E-mail E-mail