Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rekonstrukce krásnolipského domu služeb se již rýsuje

Dům služeb v centru Krásné Lípy se snad již v tomto roce dočká rekonstrukce. Ze samého středu města tak konečně zmizí další nevzhledná a chátrající budova.

Kdyby zdi jedné z dominantních staveb Krásné Lípy, Domu služeb, mohly mluvit, vyprávěly by příběh už z dob vrcholného komunismu. Této době odpovídá i podoba budovy, a především životnost systémů vytápění – akumulační elektrické topení AKURA i rozvodů vody a elektřiny. O zásadní rekonstrukci se hlásí hlavně plochá střecha, kde je původní krytina z izolačních lepenkových pásů na mnoha místech poškozena a ani přes jednotlivé opravy se nezabránilo častému zatékání do budovy. Zdá se tedy, že objekt by si zasloužil konečně celkovou rekonstrukci. A podle všeho to vypadá, že tento rok by k tomu mělo dojít. „Koncem srpna letošního roku by se mělo rozhodnout o dotaci, a když to všechno dobře dopadne, na přelomu září a října se s rekonstrukcí může začít,“ potvrdila místostarostka Krásné Lípy Jana Gálová. Rozpočet na rekonstrukci je plánován na cca 25 mil. Kč včetně vybavení budovy. Dotace by se měla pohybovat kolem 20 mil. Kč. Podle slov Jany Gálové se bude jednat především o nástavbu třetího podlaží, rozvody vody a elektřiny, výstavbu nové plynové kotelny, výměnu oken a dveří a posléze zateplení a novou fasádu. Budova by měla být občanům v době rekonstrukce přístupná, především prodejna potravin a ordinace lékaře. „Pouze při rekonstrukci vodovodních a elektrických rozvodů bude nutné objekt kompletně uzavřít. Mělo by jít však pouze o týden, maximálně čtrnáct dní,“ dodala místostarostka.

Projekt, který počítá se záměrem přebudovat Dům služeb na Centrum sociální integrace, kde budou poskytovány odborné sociální služby, terénní služby, sociální rehabilitace a poradenství, ale také volnočasové a vzdělávací aktivity, počítá s tím, že v objektu mimo již zmíněnou prodejnu potravin a lékařskou ordinaci zůstane i kancelář geodeta. Celý provoz objektu bude zajištěn prostřednictvím městské organizace Kostka pod vedením Hany Volfové.

Tisk Tisk | E-mail E-mail