Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sprevar Šluknov hledá nové členy

V prosinci loňského roku oslavil klub sběratelů pivních kuriozit Sprevar Šluknov již páté výročí. Při svém založení měl klub sedm členů, dnes sdružuje deset sběratelů z celého Šluknovského výběžku.

 

Jednotlivé sbírky jsou zaměřeny na pivní etikety z České republiky, Slovenska i ze světa, ale také na tácky, lité lahve do roku 1947, pivní uzávěry, sklenice a vše, co se týká piva. Pro zajímavost, šluknovský klub vlastní největší sbírku, která obsahuje okolo 30 tisíc kusů pivních etiket ČR a SR, 3500 pivních uzávěrů ČR a SR a 26 tisíc tácků z celého světa. Jiná sbírka má pak 10 tisíc kusů zátek ze 110 států světa.

Kdo má obdobného koníčka a chtěl by se stát členem klubu, může se ozvat na tel. čísla 412 397 024 (p. Skabrouth), 724 169 645 (p. Müller), nebo e-mailovou adresu sprevar.klub@seznam.cz. Rádi přivítáme nové zájemce o sbírání všeho, co se týká piva. Hlavní náplní naší činnosti jsou vzájemné výměny a společné návštěvy burz pořádaných po ČR (Praha, Jirkov a jiná místa), ale i v Německu (Drážďany). Pravidelně každý měsíc pořádáme členskou schůzi ve Šluknově v restauraci na hřišti SK Plaston Šluknov, kde si vyměňujeme nejnovější informace týkající se našeho společného koníčka.

Václav Skabrouth

předseda KSPK SPREVAR Šluknov

Tisk Tisk | E-mail E-mail