Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Díky za podporu Velikonoční sbírky Adry

V březnu se v Rumburku konal již devátý ročník celostátní Velikonoční sbírky, kterou pořádala humanitární organizace ADRA. Na jejím pořádání se jako každým rokem podíleli dobrovolníci z řad studentů rumburského gymnázia. Sbírka proběhla v osmdesáti městech a obcích v celé České republice. Stovky studentů a mladých lidí se v ulicích snažily přiblížit práci ADRA široké veřejnosti.

„I v této době, kdy jsou lidé vyděšeni slovy krize a rekordní nezaměstnanost, se Češi projevili jako velice štědrý národ, který myslí i na potřeby a osudy druhých,“ říká koordinátorka projektu Tereza Svobodová z nadace ADRA.

Celkově bylo vybráno přes 1,3 milionu korun, v Rumburku jde o téměř sedm tisíc korun. Výtěžek sbírky se jako obvykle rozdělí na tři třetiny. Jedna část podpoří rozvojové projekty v zahraničí, druhá třetina projekty humanitární jak u nás, tak v zahraničí, a třetí díl poputuje zpět do regionů a podílejících se měst na podporu místních projektů. Aktuální informace o použití výtěžku budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.adra.cz.

Jménem humanitární organizace ADRA děkujeme všem, kteří svým dílem sbírku podpořili. Velké poděkování patří též dobrovolníkům z řad studentů rumburského gymnázia, z nichž mnozí pomáhali již několikátý ročník. Děkujeme též vedení školy za vstřícnost a Mgr. Fohlové za organizační podporu sbírky.

Beatrice Patzeltová
dobrovolná spolupracovnice Adry

Tisk Tisk | E-mail E-mail