Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotbalové derby týmů Rumburku a Šluknova skončilo bez branek

FK Rumburk – SK Plaston Šluknov 0:0

Očekávané derby v Rumburku před poměrně početnou diváckou kulisou (150 přihlížejících) nepřineslo mnoho fotbalové krásy. Z části vlivem aprílového počasí, které nepříznivě poznamenalo už i tak nekvalitní hrací plochu, ale hlavně zásluhou aktérů utkání.

Úvod utkání byl oboustranně opatrný, žádný ze soupeřů nechtěl chybovat, takže výsledkem byla nepříliš atraktivní hra s častým přerušováním. První poločas tedy diváky nijak nenadchl. O vzruch se postaral až šluknovský J. Zbončák nevyužitím své gólové šance, aby krátce nato musel předčasně odejít do sprch po červené kartě za vulgární projev vůči rozhodčímu. S přesilovkou však domácí naložili prachbídně, převaha jednoho hráče se na jejich hře téměř vůbec neprojevila.

Ani po poločasové přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Přibylo sice dramatických situací před oběma branka-mi, ale ty byly spíše dílem náhody, než výsledkem promyšlených akcí. V 65. minutě velkou příležitost promarnil šluknovský Lehrl, který zblízka hlavičkoval těsně vedle. Na druhé straně mohl dvakrát rozvlnit síť Chlada, ale nejprve ve slibné pozici špatně trefil míč, poté jeho střela hlavou orazítkovala tyč Bednářovy branky. Poslední slovo však mohli mít hosté, když Hajdukovu »tutovku« skvěle vyrazil brankář domácích Dvořák.

Utkání tedy skončilo bezbrankovou remízou. Úspěch slavila obranná taktika, prim však hráli bezesporu brankáři obou celků. Spokojenější se ziskem bodů je jistě Šluknov, který se netajil tím, že do Rumburku nepřijel prohrát. Hráči Rumburku zklamali své příznivce především tím, že si nechali vnutit soupeřův styl hry a svou formu jakoby zapomněli v šatně.

Tisk Tisk | E-mail E-mail