Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Smuteční delegaci z Rumburku přijal velvyslanec osobně

Praha, Rumburk • Členové vedení města Rumburk odjeli 13. dubna 2010 v dopoledních hodinách do Prahy, aby na polském velvyslanectví vyjádřili hlubokou soustrast s tragickým úmrtím polského prezidenta Lecha Kaczyńského a členů jeho delegace.

Starosta Jaroslav Sykáček, místostarostové Darek Šváb a Alena Winterová i Václav Staněk, člen rady města, byli přijati mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Janem Pastwou.

„Přijeli jsme podepsat kondolenční listinu a předat květiny, protože se nás tragédie osobně dotýká. Naše město bylo za druhé světové války osvobozeno příslušníky 2. polské armády a každoročně se při této příležitosti setkáváme, proto jsme upřednostnili osobní návštěvu velvyslanectví,“ komentoval smutný cíl cesty Darek Šváb.

„Jsem otřesen tragédií a těžko hledám slova, kterými bych polským přátelům vyjádřil svou účast v jejich zármutku,“ komentoval události z 10. dubna starosta města. „Mnoho lidí v těchto dnech vyjadřuje polskému lidu soustrast. Květinami a svíčkami je obležen plot i chodník velvyslanectví…“ svěřil se se svými pocity Jaroslav Sykáček. Přiznal, že byl překvapen osobním přijetím panem velvyslancem a zároveň dodal, že i to je důkazem přátelských vztahů mezi občany Polska a města Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail