Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Varnu Pervitinu odhalili rumburští kriminalisté ve Velkém Šenově

Velký Šenov • Na další varnu drog, tentokrát v domku ve Velkém Šenově, si posvítili kriminalisté z Rumburku. Dealer putoval za mříže, jeho děti do diagnostického ústavu.

Že se v domě děje něco nekalého věděli kriminalisté již několik týdnů předem, ale dřív, než mohli zasáhnout, museli celou situaci kolem varny detailně zmapovat. Zásahové akce, která byla naplánována na 8. dubna, se zúčastnili kriminalisté z Rumburku, policisté z obvodního oddělení ve Velkém Šenově a kynologové z Černous, kteří do akce zapojili služební psy Heidy a Pluto. Při zásahu byl zadržen 29letý muž, který, jak se ukázalo, měl již dávno nastoupit do výkonu trestu za jinou trestnou činnost. Proto byl po výslechu rovnou eskortován do věznice v Litoměřicích.

Policisté na místě při domovní prohlídce zabavili nejen množství drog, ale i celé »nádobíčko« a materiály, ze kterých muž drogy připravoval.

Zásahu byly přítomny i pracovnice Odboru sociálně-právní ochrany dětí z Rumburku (OSPOD), které nepovedeným rodičům odebraly dvě malé děti předškolního věku. Ty byly zatím umístěny do diagnostického ústavu. Podle kriminalistů byly vychovávány v otřesných podmínkách a v kriminalizujícím prostředí, což by mělo nepříznivý dopad na jejich další vývoj a výchovu.

Rozhodnutí o umístění do dětského domova nepadlo, pracovnice OSPODU hledají nejlepší možnosti, jak zajistit výchovu dětí v jejich vlastní rodině. Zatím se zdá, že by mohly být svěřeny do péče babičky. Pokud bude mít jejich matka o děti zájem, musí nejdříve prokázat, že je schopná se o ně postarat a že není drogově závislá.

Tisk Tisk | E-mail E-mail