Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Alena Winterová si přivezla z chodeckých Poděbrad zlato

Každoročně v dubnu se v Poděbradech koná mítink EAA v chůzi, který letos připadl na 10. dubna. Účast byla hojná a v mezinárodním závodě na tratích 20 km pro kategorie mužů a žen, 10 km pro juniory a juniorky a 5 km pro mládež a veterány startovali reprezentanti Maďarska, Francie, Švédska, Německa, Itálie, Slovenska, Litvy, Finska, Polska, Holandska, Belgie a samozřejmě České republiky a českých oddílů. Z rumburských atletů startovaly na desetikilometrové trati sestry Anežka a Eliška Drahotovy. Obě došly uprostřed startovního pole za staršími a silnějšími soupeřkami, Eliška na 13. místě v čase 51:12 a Anežka na 15. místě s výkonem 51:38.

V závodě na 5 km startovali další dva rumburští chodci. Radoslav Vyčítal došel na 3. místě v čase 34:34 a chodecká veteránka Alena Winterová na 1. místě s časem 34:39. V závodě na 20 km se současně s mezinárodním závodem šlo i o titul Mistra České republiky. Rumburští závodníci Antonín Kozelka, který startuje za AC Slovan Liberec, a Martin Nedvídek startující za AC Syner Turnov obsadili 5. a 6. místo (A. Kozelka s časem 1:36:03, Martin Nedvídek s časem 1:43:19).

Chodecký závod v Poděbradech je svátkem všech českých i zahraničních atletů – chodců a jejich fanoušků. Svědčí o tom, i přes chladné počasí, nejen dobré časy závodníků, ale i jejich počet a také velké množství diváků podél trati. Na poděbradské kolonádě, která je součástí kilometrového závodního okruhu, kroužilo celkem 126 rychlých chodců všech věkových kategorií na různě dlouhých tratích.

R. Winter

Tisk Tisk | E-mail E-mail