Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Integrované centrum v Horní Poustevně dostalo od ČEZ hodnotný dar

Horní Poustevna • Společnost ČEZ darovala v polovině dubna Integrovanému centru v Horní Poustevně Škodu Fabia combi. Klíčky od vozidla předal úsekový ředitel ČEZ Tomáš Sedláček řediteli Integrovaného centra  a jako bonus přidal i kartu CCS na pohonné hmoty v hodnotě 20 tisíc korun.

„Vůz sice není nový, ale je ve výborném stavu a po technické kontrole. Vzhledem k úsporám ve společnosti jsme již pro něj neměli dostatečné využití, a tak byl z vozového parku vyřazen a darován Integrovanému centru, kterému tímto přeji mnoho bezpečně ujetých kilometrů,“ řekl Tomáš Sedláček.

„Tento dárek nám udělal velkou radost,“ říká s potěšením ředitel. „Sloužit bude především k individuálním výletům našich klientů a k zajištění větší mobility. Zvláštností našeho ústavu je, že nejsme umístěni do jedné budovy, ale jsme roztroušeni téměř po celém výběžku, a proto se už bez auta prostě neobejdeme,“ dodává.

Posláním Integrovaného centra Horní Poustevna je poskytovat nepostradatelnou péči uživatelům s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením, citlivým a přátelským způsobem jim pomáhat žít důstojný a spokojený život a být jim oporou na cestě k integraci, tj. začleňování do běžného života. V současné době využívá služeb centra 119 klientů v 19 domácnostech.

Tisk Tisk | E-mail E-mail