Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Turistická sezóna v Českém Švýcarsku odstartovala

Krásná Lípa • Písková socha druhohorního podmořského draka plesiosaura přivítala v sobotu 24. dubna návštěvníky informačního střediska Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě, kteří si nenechali ujít slavnostní otevření letošní turistické sezóny.

Ta byla zahájena křtem nového turistického magazínu Zážitky v Českosaském Švýcarsku za účasti zástupce Ústecké-ho kraje Radka Vonky a poslance Petra Gandaloviče. Nechyběl ani ředitel Správy NP České Švýcarsko Pavel Benda a starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart.

Jedinečná písková skulptura, která připomíná zrod krajiny Českosaského Švýcarska a kterou zhotovila holandská Písková sochařská akademie, tvoří atraktivní doplňkovou součást stálé expozice Domu Českého Švýcarska.

V rámci víkendového otevření turistické sezóny se konala řada turistických, kulturních a sportovních akcí po celém regionu, například bylo možné za zvýhodněné vstupné navštívit Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, Zámek Děčín, Loretu Rumburk a rozhledny, nebo projížďku výletní lodí Poseidon z Děčína do Hřenska.

Pro letošní turistickou sezónu je v NP České Švýcarsko připraveno množství zajímavých turistických programů a služeb, jako například výlety s certifikovanými průvodci či provoz turistického autobusu národním parkem na trase Děčín – Hřensko – Jetřichovice -Krásná Lípa a mnoho dalších.

pisek1

Písková socha s názvem České Švýcarsko – krajina zrozená z písku a moře představuje kromě samotného zrodu krajiny Českého Švýcarska v druhohorách také zdejší zajímavé přírodní a kulturní výjevy a zážitky: polabský parník, skalní most Bastei, podstávkový dům. Foto: npčš

Tisk Tisk | E-mail E-mail