Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku se otevírá vysokoškolské vzdělávání pro seniory

Rumburk • Vědeckotechnický park v Rumburku zahajuje svoji činnost velkolepě, a to otevřením kurzů Univerzity třetího věku pro seniory. Důchodcům z celého Šluknovska se tak otevírá možnost kvalitně a účelně trávit svůj zasloužený důchodový odpočinek a ještě si rozšířit své vzdělání.

Během tří let, tedy během šesti semestrů, by frekventanti kurzů Univerzity třetího věku (UTV) měli získat znalosti z oblasti veřejného a soukromého práva a z oblasti ekonomie. „Lektoři vysoké školy a další kvalifikovaní odborníci budou studentům přednášet právo v lékařství, občanské, rodinné a dědické právo. Další přednášky budou z oboru psychologie, informatiky i ekonomie, podnikové ekonomiky a ze základů obchodního práva,“ vysvětluje vedoucí výukového centra Ing. Veronika Sedláková.

Prozradila také, že jedním z lektorů bude rektor Vysoké školy Karlovy Vary Doc. Ing. Pavel Švejda, CSc., FEng. a také JUDr. Ladislav Balda.

Výuka bude probíhat jednou za čtrnáct dní, a to čtyři hodiny. Pro ověření znalostí budou studenti čas od času vyplňovat testy, ale žádné náročné zkoušky nebo zápočty je nečekají.

Studium je ovšem zpoplatněno, za každý semestr zaplatí student tisíc korun. „Tato částka v sobě zahrnuje poplatek za studium a další náklady, ale domníváme se, že to není částka vysoká. Navíc, nyní jednáme i se starosty obcí, jestli by byli ochotni přispět na studium svých občanů. Šluknov tuto výpomoc pro své obyvatele přislíbil, nyní čekáme, jaký bude názor představitelů Rumburku a Varnsdorfu,“ vysvětluje vedoucí výukového centra.

První studenty by chtěli v UTV přivítat v září tohoto roku. Hlásit se zájemci mohou již nyní. Do školních lavic vědeckotechnického parku se jich vejde až padesát. První kolo přihlášek se uzavírá 15. června, druhé kolo 15. srpna.

„Přijímacího řízení se bát zájemci nemusí. Žádné přijímačky, zkoušky nebo pohovory je nečekají,“ slibuje Ing. Sedláková. „Jedinou podmínkou, kterou musí splnit, je řádně vyplněná přihláška, doklad o maturitě a musí být poživateli invalidního nebo starobního důchodu,“ dodává.

Výuka bude probíhat v sídle Vědeckotechnického parku Rumburk, ul. Matušova 982. Bližší informace podá Ing. Veronika Sedláková na tel. 412 332 347, nebo 731 458 429.

Tisk Tisk | E-mail E-mail