Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na kole kolem výběžku v roce 2010

cyklostika1 Cyklistika je stále oblíbenějším a masovým sportem, kolo stále populárnějším dopravním prostředkem, a cyklistických akcí také přibývá. Přinášíme vám přehled závodů, které se budou letos konat ve Šluknovském výběžku.

Tour de Feminin je tradiční závod žen, který se letos bude konat už po třiadvacáté. Pět etap ve čtyřech dnech, to je vydatná porce. První etapa povede okolo výběžku, druhá je jiříkovská, třetí je časovka v polské Bogatyni, čtvrtá se jmenuje Rumburské okruhy a pátá povede Labskými pískovci. Záštitu nad závodem převzal předseda senátu Přemysl Sobotka a hejtmanka kraje Jana Vaňhová. Závod se pojede 8. až 11. července.

V srpnu se uskuteční třetí ročník Sixnumbers – šestietapového závodu jednotlivců a dvojic na horském kole s mapou turistického měřítka 1:50000. Startovat se bude z Campu Valdek, kde budou účastníci rovněž ubytovaní. Kromě kategorií ženy a muži existuje i kategorie dvojic mužských, ženských a smíšených, dále kategorie PV (originální závod tohoto typu v ČR pro rodiče se svými potomky v Přívěsném Vozíku) a letošní novinka PPV (kategorie pro páry, které vezou v Přívěsném Vozíku Psa; o kočkách není v propozicích zmínka). Na Valdeku je pro účastníky připraven každý den vydatný kulturní program. Ano, bude to těžký týden – v termínu od 9. do 15. srpna.

Jednadvacátého srpna se pojede na Jedlové závod pořádaný v rámci 3DH, neboli „free down hill“, což znamená pěkně volně z kopce dolů. Letos se tento závod pojede již potřetí, ale v rámci 3DH teprve podruhé. Kilometrová trať z převýšením něco kolem dvou set metrů slibuje adrenalinový zážitek.

Začátek září slibuje tradiční (dvacátý šestý) Tour de Zeleňák. Těžko k tomuhle závodu něco dodat, protože se jedná v rámci místa i času konání o dlouholetou konstantu. Jedinou neznámou je zatím pouze počet účastníků (nejvíc záleží na počasí) a zda bude překonán traťový rekord. Všechno se dozvíme začátkem září.

Tenhle cyklistický víkend ale nekončí v sobotu. Hned v neděli 5. 9. slaví cyklistický oddíl sportovního klubu v Seifhennersdorfu, hned tady za hranicí, sto dvacet let od svého založení. Součástí oslav bude oblíbená vyjížďka na tratích 50 a 80 kilometrů.

Možná vám ve výčtu cyklistických akcí chybí Pahorkáč, závod pro drsňá-ky, který v podstatě kopíroval trať Tour de Zeleňák, jenom si přidal několik vrcholových prémií, jako byla například Tanečnice. Bohužel, po deseti ročnících se rozhodli pořadatelé tenhle závod pro organizační složitost stáhnout.

Tisk Tisk | E-mail E-mail