Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stezka odvahy vstoupila do čtvrté desítky své existence

Svým 31. ročníkem vstoupila Stezka odvahy, pochod přírodou pro děti s rodiči, již do čtvrté desítky. Po týdnech příprav a brigád mělo všech padesát pořadatelů rumburského Klubu českých turistů noc před jejím konáním víc než neklidnou, jelikož předpovědi slibovaly velmi špatné a deštivé počasí, které by znamenalo slabou účast výletníků.

Naštěstí se 8. května ráno na všechny usmálo sluníčko a na trasu májovou přírodou našeho kraje se vydalo 767 účastníků, z toho 384 dětí a 383 dospělých. Nejmladšími z nich byli osmiměsíční Jiří Havlíček z Mikulášovic a jedenáctiměsíční Markétka Collerová z Dolních Křečan, nejvzdálenějším zahraničním účastníkem byl pak jede-náctiletý David Smit z Holandska, sourozenci Kroupovi z Humpolce a Rožovi z Chomutova.

Osmikilometrová trasa začínala jako obvykle na nádraží v Brtníkách a končila v osadě Kopec na turistické louce Klubu českých turistů Rumburk. Pochodníci cestou získávali nové zážitky, na několika kontrolách razítka do startovního průkazu a v cíli odměnu, dřevěnou, ručně vyráběnou medaili s obrázkem pavoučka a diplom. Děti soutěžily v chůzi na chůdách, v průlezu pytlem, shazování plechovek nebo v hodu kolečkem do umyvadla.

Na Kopci byl připravený táborák k posezení i opečení vuřtů. Chutné občerstvení, například gyros, guláš, řízek, klobásky, hranolky i lahodné koláče zajišťoval pan Halík z kyjovské restaurace Na Fakultě. To vše doplňoval stánek s cukrovou vatou a sladkými drobnostmi pana Koury. Stejně jako každý rok byl i letos velký zájem o tombolu, ve které vyhrával každý los. Příjemnou atmosféru doplňovala reprodukovaná country hudba p. Hackera.

Letos bylo pro děti připraveno ještě jedno překvapení, střelba z airsoftových a paintballových zbraní, kterou umožnil paintballový tým „Kokořínští psi“.

Letošní Stezka odvahy se povedla, přinesla radost všem zúčastněným, výletníkům i organizátorům, a její úspěch zahřál na srdci i všechny sponzory, obce a města Šluknovského výběžku, soukromníky a firmy, kteří po mnoho let tuto oblíbenou turistickou akci podporují.

Lenka Obergruberová

  stezka1_1

Cíl v osadě Kopec – pohoda, chutné jídlo, přátelé… Foto: lo

Tisk Tisk | E-mail E-mail