Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Plavecký oddíl Rumburk nezklamal

Rumburský plavecký oddíl jede od začátku své sezony naplno. Zúčastnil se letos už jedenácti plaveckých závodů, třikrát připravil závody v rumburském bazénu. Český svaz plaveckých sportů se letos znovu obrátil na náš oddíl s prosbou o organizaci oblastních přeborů ml. žactva. Nezklamali jsme.

V sobotu 15. května se sjelo 204 závodníků z 18 oddílů celého Ústeckého a Libereckého kraje na Oblastní přebor 11letého, 10letého a mladšího žactva do Rumburku. Za průběh závodů odpovídal vrchní rozhodčí I. třídy Zdeněk Vaněček a dalších 22 rozhodčích. Měli velikou odpovědnost za diskvalifikace, neboť zaplavané časy jsou nominační na republikové závody.

Z rumburského oddílu se závodů zúčastnilo devět plavců. Jednoznačně nejlepší výkon podal Ondřej Koštejn. Vyhrál v nejnáročnější disciplíně, sprintu 50 m VZ časem 0:32,1, další dvě čtvrtá a dvě pátá místa stojí za velkou pochvalu. Svými výsledky se Ondřej nominuje na Pohár republiky, který proběhne 12. a 13. června v Domažlicích.

Z mladších plavců patří pochvala Filipovi Peškovi, který zářil na stupních vítězů za 2. místo na 200 m VZ. I jeho další starty byly vydařené s osobními rekordy. Radost z diplomu si užil i Marek Valčík, a to za 2. místo na 100 m P. Josef Plíhal výborně zvládnul i dlouhé disciplíny jako 200 a 400 m VZ. Mírné zlepšení zaznamenali Matouš Kudláček a Daniel Zobač.

Veliký ohlas si vysloužil boj o vítězství ve štafetě 4 x 50 m VZ. Rumburský tým se probojoval na 3. místo.

Organizace závodů se vydařila, do večerních hodin probíhaly v pohodovém sportovním duchu. Za to patří velký dík všem rozhodčím, kteří věnovali dětem celý sobotní den, šatnářce paní Vlčkové za vzorné celodenní udržování čistoty v našem plaveckém bazénu a kuchařkám ze SZŠ za výborný oběd.

Za plavecký oddíl

Lenka Strachoňová

Tisk Tisk | E-mail E-mail