Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Připomenutí poválečné éry fotbalu v Rumburku

Historicky první setkání všech, kteří měli v uplynulých 65 letech co dočinění s rumburským fotbalem, se konalo v sobotu 15. května v Domě kultury Střelnice Rumburk.

Zúčastnila se jej stovka bývalých hráčů, trenérů, činovníků i příznivců. A to ještě mnohým dalším účast znemožnily pracovní povinnosti, zdravotní či jiné problémy. Na uvítanou si vyslechli stručnou historii tohoto období a pak už nad starými fotografiemi a jinými cennými dokumenty zavzpomínali na doby dávno i nedávno minulé. Pravda, některým přibylo kil a ubylo vlasů (prostě, jak poznamenal někdo z přítomných: „čas nezastavíš…“), ale elán by jim mohl závidět nejeden ze současných mladíků. Nelze zde jmenovitě uvést každého, kdo se přišel byť jen podívat, i když by si to všichni zasloužili. Namátkou jmenujme alespoň bratry Křenařovi, F. Uchytila, bratry Witzovi, J. Vlka, dále pak J. Drobečka, M. Dvořáka, bratry Michkovi, V. Farkaše, K. Karbana. Byl zde také nynější starosta města a senátor J. Sykáček, jenž v raném mládí rovněž oblékal rumburský dres. Největší ovace však po právu sklidil pan Pavel Pizur, doslova a do písmene živoucí legenda, trenér s velkým „T“. Vždyť pod jeho trenérskou taktovkou vyrostla drtivá většina přítomných. On má hlavní zásluhu na úspěších tehdejších družstev mládeže. Tichá vzpomínka byla věnována všem těm, kteří své někdejší spoluhráče a kamarády mohli sledovat už jen z fotbalového nebe.

Všichni si ze setkání odnesli kromě nezapomenutelných zážitků a dojmů také pamětní listy, které jim u příležitosti tohoto dne udělil FK Rumburk jako symbolický dík za jejich přínos fotbalu, za to, že utvářeli novodobé dějiny našeho města na sportovním poli.

Co však pořadatele i návštěvníky velmi mrzí je to, jak se k této pro rumburský fotbal významné a lze říci výjimečné akci zachovali sami současní hráči FK Rumburk. Nepřišel totiž ani jediný! Je s podivem, že nikoho z nich nezajímala historie klubu, za nějž nyní startují. Byla to snad jediná a těžko pochopitelná skvrna na jinak vydařeném dni.

Poděkování a poklonu si zaslouží jednak všichni, kdo pomáhali toto setkání organizovat a podíleli se i na jeho realizaci, a jednak všichni zúčastnění, kteří alespoň na chvíli opustili své všední starosti a vydali se zpět proti proudu času.

Josef Englic

FK Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail