Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Úspěchy rumburských plavců v Lounech

louny1 Oblastní přebor staršího žactva a dorostu v Lounech, v němž rumburský plavecký oddíl reprezentovalo osm plavců, se konal o víkendu 22. a 23. května. Naši plavci podali skvělé výkony.

Čtyři zlaté vyplaval Martin Jirásek, a to na 100 a 200 m prsa a 100 a 200 m polohový závod. I další dva starty výrazně vylepšil. Radostně si na stupně vítězů dvakrát vystoupala i Anna Marie Peroutková. Porazila všechny své soupeřky na 100 m znak a bronz vyplavala v disciplíně 100 m motýlek. Ve stejné věkové kategorii bojoval za náš oddíl i Jan Eichler. Každým svým startem podstatně zlepšil své osobní výkony a stejně jako Anička a Martin se pokusí o nominaci na mistrovství republiky v červnu do Kopřivnice.

Další medailovou závodnicí byla Karla Strachoňová. Výborný výkon podala ve všech zaplavaných disciplínách, bronz pak dovezla za 200 m motýlek a 200 m polohový závod. V červnu se pokusí i Karla nominovat na Mistrovství ČR ml. žactva do Prahy-Podolí.

Anežka Lhotáková, Dominik Burger a Lukáš Plíhal sice nedosáhli na stupně vítězů, ale zaplavané výkony stojí skutečně za pochvalu.

Za PORum L. Strachoňová

Účast rumburských plavců na plaveckých závodech
5. 6. Plavecké závody v Roudnici nad Labem
12. – 13. 6. Pohár České republiky v Domažlicích
19. – 20. 6. Mistrovství České republiky v Kopřivnici a Praze
19. 6. Plavecké závody v německém Großschönau
26. 6. Memoriál J. Novotného v Rumburku

 

plavecké závody v Roudnici nad Labem

Tisk Tisk | E-mail E-mail