Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Glosa

Otevření 3D kina v Rumburku nás přenáší do dalšího levelu showbusinessu a nápoj zdarma je malý prezent, aby chodilo víc lidí. 3D filmy jsou nový fenomén, točí se tak všechno; dokonce i Špejbl a Hurvínek. Problém téhle produkce vidím v tom, že 3D je víc 3D než ten obyčejnej život kolem, což je dost limitující a trochu odpudivé.

Problematické na 3D filmech je ještě jedna věc. Nedají se, alespoň zatím, opatřit titulky, a tak musejí být nutně opatřeny českým dabingem, čili ztrácejí kus své původnosti.

Systém 2D, který dovoluje promítat z disku a vlastně hned novinky v globálním měřítku, to je jiná káva a možnost – výhledově – přenášet do biografu přímé přenosy uměleckých děl a napříště třeba i sportovních zápasů považuju za ideální využití technologií. Prodejchat si árii anebo útok ve finále NHL s ostatními diváky v biografu, to společné sdílení s ostatními je nenahraditelné.

Otázkou je, kolik se tady u nás „ve vopičích horách“ na podobné pořady diváků vydá, a tedy, což je vždycky nejzajímavější, jestli se tato investice zaplatí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail