Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam? Průvodce vaším volným časem

Konečně sluníčko, snad i trošku moc, takže kudy kam je jasné. K vodě. Ale nejdřív tento text dopíšu.

Minule jsem trochu skuhral, že nabídka filmů není nic moc. Teď je to sice lepší, ale zase kromě programů kin jsem nenašel nic, na co bych vás pozval.

Ale co, sezona festivalů teprve začne a budou prázdniny, takže to pěkné teprve přijde, a bude to prima, že jo, děti?

13. června v 18.00 hodin uvádí kino v Krásné Lípě nový film Jana Svěráka Kuky se vrací. Tenhle loutkový film vznikl trochu na zapřenou a vlastně jen taktak. Sám režisér říká (v Lidových novinách): „Začali jsme natáčet v roce 2008. Když už byla na podzim v lese tma a zima a museli jsme skončit, zkusili jsme materiál nahrubo sestříhat. A zjistili jsme, že to nefunguje. Říkal jsem si tehdy, že Kuky byl možná úplný nesmysl – a zaplať Pánbůh, že jsme o něm nikomu neříkali.“ Jak to dopadlo se krom v Krásné Lípě dozvíte i v Dolním Podluží, ale až 5. července v 19.00 hodin.

18. června má světovou premiéru film Toy story 3: příběh hraček. Třetí díl série ze studia Pixar nepotřebuje představovat, nicméně doplním krátkou anotaci z distribučního textu: „Chlapec Andy už vyrostl a chystá se na vysokou školu. Buzze, Woodyho a zbytek hraček tak čeká nejistá budoucnost“. Hraje se ve varnsdorfské Panoramě (čtvrtek 17. 6. a pátek 18. 6. v 16.00 hod., sobota 19. 6. a neděle 20. 6. ve 14.00 a v 18.30 hod., pondělí 21. 6., úterý 22. 6. a středa 23. 6. v 18.30 hod.) a pokladník si, počítám, chystá hóódně velkou kasu.

Zmiňoval jsem se tu posledně o filmu Kick-Ass, který konečně tedy dorazí i k nám. Bude ho uvádět také varnsdorfská Panorama (čtvrtek 24. 6., pátek 25. 6., sobota 26. 6., neděle 27. 6., pondělí 28. 6. v 19.00 hod.). Adaptace stejnojmenného komiksu vzala mnoha fanouškům dech.

Kino v rumburském kulturáku uvede 26. června v 19.00 hodin film Oko nad Prahou. Příběh architekta Jana Kaplického a jeho projektu národní knihovny je dobře známý, a tady filmaři trochu nadržují architektovi. Pravda ovšem je, že politické tlaky moc košer nebyly. A co vy, myslíte, že je to spíš Blob, nebo chrchel, he?

Marek Douša

Tisk Tisk | E-mail E-mail