Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lyžaře Lukáše Bauera dokázal porazit jen varnsdorfský biker

Poslední květnovou sobotu se konal v Klatovech již 17. ročník asi nejznámějšího českého MTB maratonu Král Šumavy. Po loňském propršeném ročníku přálo letos cyklistům počasí, ale bahna po předešlých deštích v lese zůstalo poměrně dost. Střední trať (70 km) ozdobili také bronzoví medailisté z OH ve Vancouveru Lukáš Bauer a Martin Jakš, kteří se rozhodně nepřijeli jen zúčastnit, vždyť Lukáš před lety na této trati dokonce zvítězil.

Proti lyžařům se však letos ve startovním poli čítajícím přes 1200 cyklistů postavil také varnsdorfský cyklista Jan Novota hájící barvy ústeckého Fun Bike Teamu, který se rozhodl cestu za dalším triumfem Bauerovi překazit. „Od 20. kilometru jsme s Lukášem a Martinem zůstali jen ve třech. Kluci ale prakticky nestřídali, tak mi bylo jasné, že se musím pokusit naší trojici roztrhat. Ve sjezdech na bahně lyžaři trochu ztráceli, což se dalo čekat, ale překvapili mě, jak skvěle jeli do kopce. Když Martin na 35. kilometru v kopci trochu poodjel, už jsem se loučil s cyklistikou, protože jsem před závodem několikrát v žertu prohlásil, že jestli mě porazí i lyžaři, tak končím,“ usmíval se po závodě šťastný celkový vítěz Jan Novota.

Ještě na brodu, což je jedno z divácky nejatraktivnějších míst závodu, jeli prakticky pohromadě, od 40. kilometru se ale Honza olympionikům pomalu vzdaloval. „Posledních 30 kilometrů to byla trochu hra na honěnou, všichni jsme na sebe v kopcích viděli, ale stále se od sebe vzdalovali. Když mi hlásili dvě minuty odstup na Lukáše, tak už jsem věděl, že to bude dobrý. Přeci jen kluci jsou v tréninku teprve tři týdny a závodit jsou zvyklí do hodiny, tady to na ně bylo ke konci už asi dlouhý.“ Do cíle si nakonec vítěz přivezl téměř čtyřminutový náskok na druhého Lukáše Bauera, Martin Jakš se v závěru propadl na 5. místo.

A co říkal po závodu Lukáš Bauer? „Super. Jelo se mi dobře, na prvního Honzu Novotu jsme neměli, do kopce jsme stačili, ale ve sjezdech nám ujížděl, což se pak těžko dojíždělo. S druhým místem jsem spokojený, byla perfektní organizace. Blátivá trať, ale to se dalo čekat.“

Na královské trati dlouhé 105 kilometrů zvítězil Bauerův kolega z týmu Volvo Auto Hase MTB Ondra Fojtík před druhým Tomášem Kozákem (Hepos Plzeň) a třetím Markem Pokorným (Hatex).

Zdeněk Sobota

biker1

Jan Novota z Varnsdorfu stanul na nejvyšším stupni, olympionik Lukáš Bauer skončil druhý. Foto: soukr. archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail