Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiříkovské Hvězdičky slavily úspěch

Prvního ročníku soutěže mažoretek Májová mažoretka, kterou pořádala taneční škola Duha Česká Lípa, se zúčastnily i jiříkovské mažoretky.

Soutěžilo se v pódiové formaci klasická mažoretka a ve formaci s ponpony. Z patnácti soutěžních týmů obsadila jiříkovská děvčata 1. místo v soutěži juniorek se sestavou pon-pon. Odměnou jim byla ohromná radost, krásný pohár pro vítěze, diplom a samozřejmě i nealkoholické šampaňské.

Soubor mažoretek pracuje pod DDM Rumburk a ZŠ Jiříkov. Mažoretky jsou zvány na akce, které pořádají různá města ve Šluknovském výběžku i za jeho hranicemi, vystupují na společenských plesech, slavnostech, sportovních utkáních a oslavách měst. V tomto roce vystupovaly celkem osmnáctkrát.

Na závěr školního roku se soubor mažoretek zúčastní Mezinárodního hudebního festivalu v České Kamenici, kde se bude konat i průvod městem se soubory živé dechové hudby za pochodu mažoretek, poté bude festival pokračovat i v Ústí nad Labem. Jiříkovské mažoretky půjdou za doprovodu dechovky z Orlických hor – Řetůvanka.

Chtěla bych tímto celému souboru mažoretek Hvězdičky poblahopřát k úspěchu a poděkovat rodičům, že děvčata podporují v této zálibě, a všem, kteří se na činnosti podílejí. Úspěch je vždy kořením k další činnosti.

Lenka Gottlieberová

Tisk Tisk | E-mail E-mail